wz
novinky

Firejs

[novinky a administrace] fire.js(a)centrum.cz
Alternativní hudební pořad QUITE!

Michael

[administrátor]
m-i-ch-a-e-l@seznam.cz
icq: 382113265

AlocAloc

[SM guru] AlocAloc@seznam.cz
icq: 332631015

Shadow

[grafik] tomaso.b@centrum.cz
icq: 251816001

Vadder

[Peter's Corner]
vadder@centrum.cz


BlueBoard.cz


TOPlist

>> kódy na bannery <<

Java Script

>> další weby <<

novinky

Nechcete se na horách nudit? Zahrajte si tam poker, to vás zabaví.

Počátky göteborské melo-death metalové kapely IN FLAMES sahají do roku 1990. Tehdy její zakládající členové (Jesper Strömblad, Johan Larsson a Glenn Ljungström), kteří věsměs působili v kapele Ceremonial Oath, nahráli první demo a poslali jej společnosti Wrong Again Records za účelem zisku smlouvy, což se jim povedlo. Hned vzápětí začali psát album Lunar Strain, které zanedlouho nahráli. Album zaznamenalo úspěch a o kapele se začlo mluvit. Její postupný vzestup dokládá i to, že se od jejího vzniku v kapele vystřídalo několik členů nebo hostů z dalších dnes skvělých metalových kapel (jen namátkou uveďme Daniela Erlandssona, Mikaela Stannea, Anderse Jivarpa či Niklase Engelina).

Po albu Lunar Strain natočili minialbum Subterranean (zpěvem přispěl Henke Forss), které bylo pro kapelu klíčovým okamžikem - vyneslo jim totiž smlouvu na další album u německé společnosti Nuclear Blast, u které vydávají dodnes. Od roku 1995, kdy skupina vydává s celosvětovým úspěchem desku Jester Race, která znamenala opět velký úspěch, tentokrát už ale celosvětový, formace začíná jezdit na turné. Během příštího roku sice nahráli IN FLAMES další album Whoracle, které vyšlo v roce 1997, ale také došlo uvnitř skupiny k událostem, které přiměly k nečekanému odchodu 2 zakládajících členů – Johana Larssona a Glenna Ljungströma. A tak od tohoto roku působí kapela ve složení Anders Fridén, Peter Iwers, Björn Gellote, Jesper Strömblad a od roku 1998 se ke kapele připojil i Daniel Svensson. V této sestavě pokračovali v úspěšném turné po Evropě a poté absolvovali první dvě vystoupení v Japonsku, které přijalo IN FLAMES během týdenního pobytu velice vřele. Poté nahrávají desku Colony, zřejmě nejúspěšnější vůbec. Příštích pár měsíců strávili IN FLAMES na turné Colonization, které jim přineslo vyprodané stadiony téměř všude (USA, Evropa, Japonsko) a skvělé ohlasy. V srpnu 2000, po třech měsících ve studiu, vydávají IN FLAMES album Clayman. Prodejnost desky byla přímo ohromující a předchozí rekordní Colony je překonána během několika měsíců. Po účastech na festivalech společně třeba s kapelou Slipknot se kapela vydala na další celosvětové turné. Během roku 2000 zvládli IN FLAMES kolem 150 vystoupení, a tak si dopřáli zaslouženou přestávku. Během roku 2001 začíná skupina opět pracovat, uspořádá pár koncertů ve Švédsku včetně vystoupení v Göteborgu, které se objevilo ve 4 televizích a bylo živě vysíláno v rádiu. Poté se vydala na miniturné do Evropy, kde odehrála 13 koncertů před 20 000 fanoušky. V srpnu 2001 je také vydáno živé album The Tokyo Showdown - nahrané během turné po Japonsku v roce 2000.

Následně vyrážejí IN FLAMES na turné do USA a poté se pouštějí do natáčení dalšího, revolučního alba Reroute To Remain, které vyšlo v roce 2002. Zasloužená koncertní spolupráce se skupinami Slipknot, Mudvayne, Soulfly nebo Slayer jim umožnila sdílet svoji hudbu s jejich tak důležitými a početnými fanoušky. Poté další koncerty jak v USA, tak v Evropě, další festivaly, dokonce nahrazení slavných Linkin Park na obřím švédském festivale Hultsfred je už také počinem IN FLAMES. Den na to byla nabídnuta spolupráce s Metallicou na jejich koncertu v Madridu, který měl před 40 tisíci fanoušky obrovský úspěch. Práce na albu Soundtrack to Your Escape započala v roce 2003 a je 7. CD počinem - také velmi úspěšným, zvláště kvůli povedeným textům a skvělému zvuku. 20. června vyšlo jejich naprosto první DVD, kde na dvou discích najdete některé videoklipy a záznamy koncertů, které režíroval dvorní režisér IN FLAMES Patric Ulaeus. 7. února 2006 po dvou letech vyšlo album Come Clarity. Come Clarity bylo přijato s velkým úspěchem jak v USA, tak v Evropě. Právě na těchto dvou kontinentech odehráli na jeho propagaci 160 skvělých a všude téměř vyprodaných koncertů jako headlineři. Potřetí v historii se také v rámci tohoto turné dočkala i Praha, která vyděla 22 songů a skvělé představení, kterému úspěšně sekundovali předskokané Sepultura a Dagoba. Vrámci tohoto nekonečného seriálů koncertů někteří členové nedokázali hlavně kvůli svým osobním problémům (Björn – narození dítěte, Jesper – nahrávání s Dimension Zero) odjet kompletně celou šňůru, avšak spekulace o rozpadu kapely vyvrátily oznámením o přípravě nového alba v původním složení.

Na něm pracovali zhruba rok, přičemž z toho necelé 3 měsíce jsme mohli IN FLAMES sledovat při vlastním nahrávání každý týden díky video deníku Studio Diary. Nahrávání navíc vůbec poprvé probíhalo v IF Studios - ve studiu, které kapela vlastní a tak si mohla užívat čas i klid na práci. Album, nesoucí název A Sense of Purpose, bylo vydáno v dubnu 2008 a i díky nepochopenému coveru mělo album rozporuplné ohlasy. Jedni ho nenávidí, druzí ho milují…Šlo již o devátou desku a i díky této vytrvalosti, má kapela mnoho fanoušků po celém světě a bezesporu o ní můžeme tvrdit, že patří mezi jednu z nejlepších metalových kapel světa. Kapelu, která je považována za zakladatele melodického death metalu, si i u nás oblíbila spousta fanoušků - ti mohou jen doufat, že se IN FLAMES opět zastaví v ČR. 

novinky

A Sense of Purpose 2008
[418,- Kč]

>> kup <<

In Flames tričko
[350,- Kc]

>> více <<

 


® 2009 Designed by Shadow, coding by Michael. Designed for Internet Explorer 8, Opera 9.02